Czas realizacji to czas, w którym zamówienie powinno zostać zrealizowane, tj. w tym przypadku wyprodukowane i wysłane. Czas realizacji nigdy nie zawiera czasu dostawy. Czas dostawy w Polsce wynosi zwykle 1-2 dni, w Europie poza Polską zwykle kilka dni (w zależności od kraju najczęściej od 3 do 7 dni). Przy niektórych produktach podajemy orientacyjny czas realizacji. Orientacyjny, tzn. w przybliżeniu, np. „ok. 14 dni”. Oznacza to, że produkcja danej pozycji wynosić może zarówno kilka dni mniej (np. 11 dni) jak i kilka dni więcej (np. 17 dni). Jeśli nie ma podanego orientacyjnego czasu realizacji, dla większości produktów oznacza do realizację w ok. 2-3 tygodnie, ale dla niektórych, gdzie potrzebna jest matryca czy wykrojnik może trwać to dłużej (np. piłki ok. 6 tygodni czy breloki ok. 4 tygodnie), stąd warto zapytać składając zamówienie.

Przy dużym natężeniu produkcji nie sposób jest podać precyzyjnego, co do dnia, terminu realizacji, stąd podajemy terminy przybliżone. Naturalnie naszym celem jest jak najszybsza realizacja i nasi Klienci wiedzą, że często udaje się otrzymać towar nawet przed spodziewanym terminem, ale nie jest to regułą, nie jest to możliwe do uzyskania zawsze.

Uwaga: czas realizacji dotyczy dni roboczych. W niedzielę, święta i dni wolne nie tylko kurierzy, ale również szwaczki i pracownicy obsługujący maszyny chcą mieć i mają swoje chwile oddechu, odpoczynku. Jeśli zamawiasz towar w okolicy świąt, długich weekendów, dni wolnych od pracy, zwróć na to uwagę. Zwracamy uwagę na to, że produkcja, szycie od podstaw czy personalizacja (indywidualne nadruki) są procesami, w których uczestniczą maszyny oraz ludzie. Maszyna może ulec awarii, człowiek może popełnić błąd lub zachorować, dlatego podajemy orientacyjny, a nie precyzyjny czas realizacji, aby ewentualne przeszkody w trakcie móc zniwelować i dostarczyć produkt pierwszej jakości.

Ponadto polecamy zamawiać rękawiczki i czapki zimowe latem, a kapelusze i koszulki – zimą. :) Unika się wtedy kolejek na maszynach najbardziej pożądanych w danym momencie produktów (tak, kiedy spada pierwszy śnieg, lawinowo wzrasta liczba zamówień na akcesoria zimowe, choć o tym, że zimą najprawdopodobniej będzie zimno, wie z wyprzedzeniem większość z nas), a ponadto unika się częstej presji na przedstawicielu zamawiającym gadżety dla swojej grupy („kiedy będzie, kiedy będzie?!”). Oczywiście, jasne jest, że w gorącym lipcu nikt nie myśli o rękawiczkach, ale październik brzmi już realnie, prawda? Podobnie np. z czapkami z daszkiem radzimy nie czekać do maja, w marcu będzie szybciej, sprawniej.

Jeżeli dostawa jest potrzebna na konkretny termin, wydarzenie, wyjazd czy mecz, prosimy zaznaczyć to już w pierwszej wiadomości informującej o zamówieniu. Informacja „potrzebujemy to na piątek”, po kilku e-mailach, np. już po zaakceptowaniu wizualizacji, może nie być skuteczna. Jesteśmy w stanie dopasować się do wielu terminów, nie każda produkcja jest „na wczoraj”, więc czasami jest pole manewru, ale o takich kwestiach musimy wiedzieć od razu, aby oszacować realny czas realizacji i zapewnić oczekiwany termin.

Jeśli chcesz dopłacić za ekspres – napisz e-mail (faneo@faneo.net), czasami realizacja w przyspieszonym trybie jest możliwa, choć nie ma na to reguły.