[ Strona informacyjna: Jesień 2022 ]

Czas jest kluczowy. Czas nadesłania zapytania, czas otrzymania przez nas wszystkich informacji i plików. Czas płatności, wreszcie czas produkcji. Na to ostatnie wpływ jest ograniczony: odzież oraz akcesoria drukują i szyją ludzie z pomocą maszyn. Jeśli maszyna ulegnie awarii lub człowiek chorobie – sytuacja losowa. Często jednak widzimy, że sama decyzja o zamówieniu jest odkładana na „kiedyś”. 

„Dziękuję za wycenę, przemyślę sprawę w przyszłym tygodniu”. Niestety czasami myślenie trwa tygodniami, przelew elektroniczny pięć dni, a produkcja ma być „na wczoraj”. Niestety, nie będzie.

Orientacyjny, przypuszczalny czas realizacji:

  • zamówienia opłacone do 5 października: realizacja w około 20 dni
  • zamówienia opłacone do 10 października: realizacja w około 30 dni
  • zamówienia opłacone do 20 października: realizacja w około 35 dni
  • zamówienia opłacone do 30 października: realizacja w około 45 dni

Czas produkcji różni się w zależności od rodzaju produktu, ilości, natomiast kluczowy jest termin złożenia zamówienia (czytaj: wpłata). Im wcześniej jest złożone zamówienie tym lepiej. Im bliżej końca roku tym czas produkcji może być dłuższy.

Oczywiście jest szansa, że jakieś zamówienie wyjdzie szybciej niż przewidujemy, natomiast natłok prac powoduje, że należy nastawić się na dłuższy termin. Lepiej podać kibicom/odbiorcom/klientom dłuższy termin i mieć towar szybciej, niż podać termin optymistyczny i później się z niego tłumaczyć.

Zamówienia z własnym projektem czy powtórzenia wzorów powinny być gotowe nieco szybciej niż produkty z nowym wzorem, oszczędzamy tu czasu na przygotowanie nowych makiet produkcyjnych.