Pomiędzy skarpetami „standard” a skarpetami „HD” różnica nie jest duża, ale dla niektórych odbiorców istotna. Rzecz ma się w „rozdzielczości” czy inaczej mówiąc liczbie punktów przypadających na daną grafikę. Przy skarpecie standard jest ich mniej, a w przypadku skarpet „HD” więcej. Nie wpływa to na jakość skarpety, jej trwałość czy użytkowanie. W obu opcjach jakość jest pierwsza. Jedyna różnica jest w wizualnym odbiorze wzoru. Przy skarpetach „HD” wzór jest bardziej precyzyjny, oddaje więcej detali, choć wciąż jest to wzór dziany, uproszczony wobec oryginału.

Poniżej porównanie na przykładzie herbu Orła:

 

Skarpeta standard:

 

Skarpeta „HD”:

W skarpecie „HD” litery są bardziej kształtne, w skarpecie standard bardziej proste.

Dla różnych grafik i logotypów różnice mogą być inne, czasami np. jakiś na skarpecie standard nie zmieści się w herbie w ogóle, a na skarpecie „HD” już tak.

Czy jest to kluczowe dla skarpety? Czy ktoś czyta napisy ze skarpet? Przeciwnik drużyny sportowej, kibic, Klient? Rzadko. Kluczowe jest oddanie barw, symboli, znaków, godła. Przy produkcie noszonym tak blisko podłogi, detale nie są aż tak ważne, najistotniejsza jest kolorystyka, symbolika, prawidłowe skojarzenie, identyfikacją herbu/marki.

Jeśli jednak detale są dla Ciebie istotne, więcej szczegółów oddadzą skarpety „HD”.