Codziennie wpływają do nas nowe zamówienia oraz jeszcze więcej nowych zapytań. Zamówienie od zapytania odróżniamy tym, że zamówienie potwierdzone jest wpłatą (środki zaksięgowane na rachunku bankowym lub nadesłane bankowe potwierdzenie przelewu). Zamówienia przyjmujemy do realizacji, a zapytania oczekują na potwierdzenie płatności.

Co jakiś czas zdarza się, że zamawiający deklaruje chęć zamówienia, ale go nie finalizuje. Czasami otrzymujemy nawet informację o wykonaniu płatności w jakimś terminie („jutro”, „po weekendzie”), ale do przelewu z różnych przyczyn nie dochodzi. Czasem dowiadujemy się dlaczego, a czasem nie.

Bywa, że pytani jesteśmy o możliwość płatności za pobraniem – gotówką przy odbiorze. Dlaczego taka forma płatności nie jest możliwa? Z powodów opisanych wyżej: nie wszystkie zapytania są zamówieniami. Nie wszyscy pytający i deklarujący chęć zakupu finalizują zlecenie. Czasem wszystko jest już dograne, symulacja produktu, ilość, cena, adres dostawy, dane do faktury i przychodzi wiadomość o treści:

  • „Niestety, nie otrzymaliśmy dotacji”
  • „Sponsor się wycofał”
  • „Nie uzbierałem wśród znajomych wymaganego minimum produkcyjnego”
  • „Zdecydowałem się jednak na szaliki, rezygnuję z czapek”
  • „Nie wpłynęła mi wypłata”
  • „Okradli mnie”
  • „Wstrzymano rozgrywki z powodu epidemii”

Powody mogą być różne, ale dlatego zamówienia realizujemy po wpłacie, a nie za pobraniem. Cóż mielibyśmy zrobić z szalikami według wzoru Zamawiającego, gdyby po ich wyprodukowaniu okazało się, że z jakiegoś powodu środków jednak nie ma? Co począć z nowymi strojami piłkarskimi drużyny, której „wycofał się sponsor”? Dlatego naszą zasadą przy produkcji gadżetów i odzieży z własnym wzorem jest: najpierw płatność, a następnie produkcja.

W przypadku jeśli Zamawiający nie dysponuje pełną kwotą, może wpłacić minimum 50% zlecenia do uruchomienia produkcji, a pozostałą część jej w trakcie lub po wyprodukowaniu.

Zobacz również koszty dostawy