Uproszczenia na skarpetach są niezbędne (podobnie jak na szalikach dzianych), kiedy elementy w herbie są małe (lub występuje bardzo dużo kolorów). Ujednolicenie barw, pogrubienie detali czy rezygnacja z niektórych szczegółów jest nieodzownym elementem przygotowywania programu na maszynę do produkcji skarpet.

Istotne jest, że uproszczenie umożliwia umieszczenie herbu z uwzględnieniem dostępnego miejsca na skarpecie, z jednoczesnym zachowaniem klimatu herbu.

Poniżej kilka przykładów, aby zobrazować niezbędne czasami różnice między herbem do druku, a herbem na skarpecie sportowej.


Skarpety sportowe z logo - piłka ręczna


Skarpety sportowe z herbem


Skarpety siatkarskie z logo


Skarpety koszykowe z logo


Dobrym rozwiązaniem jest „wyciągnięcie”, na potrzeby znakowania skarpet, godła klubowego z herbu, na przykład:


Również globalne marki rezygnują z małych elementów w swoim logo, aby efekt końcowy był czytelny. Poniżej przykład firmy Nike:

W ofercie mamy również skarpety HD, o wyższej rozdzielczości wzoru dzianego, natomiast takie skarpety są droższe od klasycznych i wykonywane przy minimum 50 parach z jednego rozmiaru. 

Jeśli to naturalne uproszczenie wzoru dzianego nie jest dla Ciebie do zaakceptowania, wybierz skarpety z sublimowanym logo, choć i tutaj należy pamiętać, że nadruk na skarpecie nie jest nadrukiem na kartce i druk na delikatnie prążkowanym materiale nie oddaje wzoru czy kolorystyki tak jak druk np. na papierze.